محصولات برتر
گواهینامه ها
  افتخارات
تانگرام

تانگرام 

تانگرام                                                                                                                      

                      
                                                                                                       
محصولات فومی کودکان
                                                                                                                                                            
تانگرام بزرگ
تانگرام کوچک
تانگرام یا ( تنگرام ) در چین قدمتی طولانی دارد و به اتفاقی اشاره می کند که 3000 سال قبل اتفاق افتاده و معلوم نیست واقعیت دارد یا افسانه بوده است.
داستان به این صورت است که روزی مرد ثروتمند چینی در حال حمل یک کاشی مهم و ارزشمند بوده  کاشی از دست مرد افتاده و به زمین میخورد و می شکند و به چند قسمت تقسیم می شود قطعات شکسته شامل دو مثلث بزرگ ، یک مثلث متوسط ، یک مربع و یک متوازی الاضلاع می شود.
مرد چینی که از این اتفاق بسیار ناراحت شده بود شروع به تلاش می کند و قطعات کاشی را در کنار هم قرار می دهد تا شاید بتواند آن کاشی را به شکل سابق برگرداند ، در همان زمان متوجه می شود که با این قطعات کاشی هزاران شکل دیگر میتوان ساخت اما فقط نمیتوان کاشی را به شکل اول تغییر داد.
پس از آن تانگرام در کشور چین در ابتدا به شکل یک کتاب و اولین بار توسط کاپیتانی با نام ( M.DONNALDSON ) با یک کشتی تجاری به امریکا برده شد و در آن جا این کتاب به شکل گسترده تری چاپ و عرضه شد.
و حالا امروزه ما توانستیم این بازی متنوع و اعجاب انگیز را به صورت پازل تانگرام آماده عرضه و فروش کنیم و با اشکال هندسی و رنگ آمیزی متنوع قدرت خلاقیت کودکان را ترغیب کرده و بالا برده ایم.

تانگرام چیست؟

تانگرام به اشکالی گفته می شود که توسط دو شکل هندسی مربع و مثلث ساخته می شوند . تانگرام که ریشه ی اصلی آن به آسیای شرقی بر می گردد هم اکنون از طرفداران بسیاری در سراسر کره زمین برخوردار است . این اشکال که به نوعی هنر را در استفاده از ساده ترین ابزارها به نمایش در می آورد می تواند گزینه ای مناسب برای بازی و خلاقیت کودک دلبند شما باشد.

مزایای استفاده از تانگرام :

وقتی شما به دو شکل خیره نگاه می کنید و از خود میپرسید که : چه میشد اگر این دو را به هم میچسباندم؟ یا می چرخاندم ؟ یا اینکه روی هم در حالات مختلف سر میدادم؟

در این مواقع متخصصین پیشنهاد می کنند به چنین سوالاتی فکر بکنید؛ تجسم ارتباط فضایی بین اجسام در فکر و ذهن شما می تواند مهارت های بصری و فضایی شما را ارتقاء بدهد. نتیجه پژوهش های اخیر نشان داده فعالیت های ذهنی نیازمند به  چرخاندن و تغییر اجسام هستند و در بالا بردن مهارت های ریاضی شما نقش به سزایی دارند.

در پژوهشی از چند کودک ۶ تا ۸ ساله خواسته شد تا بازی و فعالیت های ذهنی شبیه به تانگرام را انجام بدهند. این طور به  نظر می آمد که این فعالیت ها مغز را در مطلوب ترین شرایط برای حل مسائل ریاضی قرار می دهند. کودکانی که ۴۰ دقیقه زمان برای حل پازل های اشکال صرف کرده بودند بلافاصله بعد نتایج بهتری از حل ریاضیات روی کاغذ خود داشتند.  در مقایسه با بازی های شبیه به  تانگرام حل جدول چنین تاثیری را نداشت.

بنابراین استدلال  خوبی وجود دارد که فکر کنیم حل بازی هایی نظیر : تانگرام روش فکری کودکان را تغییر می دهد و محققان بر این باورند که تانگرام مزیت های آموزشی به سزا و مهمی  دارد.

_تانگرام علاوه بر جنبه سر گرمی ، باعث افزایش تکاپو فکری شده و به نوعی ذهن را پرورش می دهد و قدرت خلاقیت را بالا می برد.

_ فهم قوی تر و موثرتری از ارتباط های فضایی به دست می آورد.

_ به وجود آمدن احساس مثبت نسبت به اشکال هندسی 


_ و شناسایی اشکال هندسی


آیا تانگرام ابزاری آموزشی است؟

تانگرام ابزاری آموزشی و از یاد رفته است که در زمان های گذشته بسیار مورد استفاده بوده است. تانگرام مانند آجرهای ساختنی یا لگو می تواند به کودکان روابط فضایی را بیاموزد و همچنین به آن ها کمک می کند تا اشکال و حالات هندسی را درک کنند هم چنین مهارت حل مساله قوی تری داشته باشند ، حتی در آموزش ریاضی هم کاربرد دارد.
هم چنین از سال گذشته که کتاب های پایه دوم ویرایش جدید شدند. قسمتی از کتاب درسی دانش آموزان هم به تانگرام اختصاص داده شده است.

_ به کودکان و دانش آموزان توانایی تشخیص اشکال مختلف را آموزش میدهد.

_ مهارت های حسی و ارتباط  بین دست و چشم کودکان را افزایش می دهد.

_ باعث بیشتر شدن خلاقیت های تصوری کودکان و دانش آموزان می شود.

_ هدف از این بازی ایجاد خلاقیت و بالا بردن درک مساحت فرزندانتان است.


اجزای تشکیل دهنده پازل تانگرام:

شامل هفت قطعه : دو مثلث قائم الزاویه ، یک مثلث قائم متوسط ، دو مثلث قائم الزاویه کوچک ، یک متوازی الاضلاع و یک مربع می شود.
برای مثال با کنار هم قرار دادن این اشکال می توان یک مثلث مربع و یا مستطیل بزرگ و کوچک درست کرد.


ابعاد تانگرام :
 
ابعاد 21/5×21/5 سانتی متر با ضخامت 20 میلی متر ( بزرگ) قیمت: 73600 ریال
ابعاد13×13 سانتی متر با ضخامت 10میلی متر (متوسط). قیمت:37950 ریال
ابعاد11×11سانتی متر با ضخامت 3 میلی متر (کوچک) قیمت: 17250 ریال

مشخصات فنی محصول
مشخصات
محصول 1
محصول 2
محصول3
 ابعاد 21/5×21/5
13×13
 11×11
رنگ بندی
شاد و متنوع
شاد و متنوع
شاد ومتنوع
 ضخامت 20میل
10میل
3میل
رده سنی
5 سال به بالا
5 سال به بالا
5 سال به بالا
گالری تانگرام 
 
 
 

 

   


تانگرام
تانگرام
B-02
 تانگرام
نحوه تحویل کالا
    محل تحویل:
درب کارخانه
     
روش های ارسال:
 باربری  حمل با وانت
 پست  تیپاکس