محصولات منتخباخبار فوم
1396/11/28 10:08

مبارزه ۶۲۶ کاراته کا روی تاتامی دبی/غیبت سه ملی پوش ایران

دومین مرحله از رقابتهای لیگ جهانی کاراته در سال ۲۰۱۸ در حالی از صبح امروز آغاز می شود که برخی اعضای تیم ملی کشورمان در این مسابقات حضور ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از رقابتهای پاریس، دبی میزبان دومین مرحله از سری رقابتهای کاراته وان است که به مدت سه روز و با حضور ۶۲۶ کاراته کا از ۷۴ کشور جهان برگزار خواهد شد. نکته مهم اینکه دو مرد طلای ایران در مرحله نخست لیگ جهانی در این رقابتها به میدان نمی روند.

سجاد گنج زاده و ذبیح الله پورشیب دو کاراته کای که مدتی قبل در لیگ جهانی پاریس موفق به کسب مدال طلا شدند در این رقابتها حضور ندارند. امیرمهدیزاده هم به دلیل آسیب دیدگی قید سفر به دبی را زده است. در بخش دختران نیز مبینا کاویانی، دلارام و نازنین دوستی در این رقابتها حضور نخواهند داشت.

هشتم اسفندماه دیدارهای پایانی سوپر لیگ کاراته برگزار خواهد شد و دیدار سرنوشت ساز دانشگاه آزاد و بیمه تعاون تکلیف قهرمان را مشخص خواهد کرد و یکی از دلایل غیبت گنج زاده و پورشیب شاید همین دیدار مهم باشد.

اما از کشورمان ۳۷ کاراته کا طی دو روز گذشته برای حضور در لیگ جهانی عازم دبی شده اند. ایتالیا با ۳۹ کاراته کا بیشترین شرکت کننده را در مرحله دوم لیگ جهانی دارد.ترکیه نیز با ۳۶ نماینده، بعد از ایران در ردیف سوم بیشترین شرکت کننده ها قرار دارد.

در بین کاراته کاهای ایرانی حاضر در این مسابقات شاخص ترین چهره سعید احمدی کاراته کای وزن ۶۷- کیلوگرم است که در پاریس توفیقی در کسب مدال نداشت و امیدوار است در دبی با کسب مدال امتیازات از دست داده را جبران کند.در این وزن سعید علیپور و امیررضا میرزایی هم حضور دارند.

ابوالفضل شهرجردی و امیربهادرتدین در کاتای انفرادی،مجید حسن نیا، بهمن عسگری، علی اصغرآسیابری،ابراهیم حسن بیگی، کیوان بابان، علی فداکار، مهدی قراری زاده،مهدی خدابخش، صالح اباذری، هادی عرب و سامان حیدری در کومیته انفرادی دیگر مردان حاضر در تاتامی دبی هستند.

در بخش دختران حمیده عباسعلی سرگروه تیم بانوان که در پاریس عملکرد خوبی نداشت، تلاش می کند تا به روزهای اوج گذشته بازگردد. نگین باقری در کاتای انفرادی به همراه سارا بهمن یار و آویشن باقری دو کاراته کای مدال آور امیدهای جهان نیز راهی دبی شده اند.طراوت خاکسار، زهره برزگر، فاطمه چالاکی، رزیتا علیپور، مهتاب اسماعیلی و محدثه آقایی نیز در این رقابتها حضور خواهند داشت.

این رقابتها از امروز با برگزاری مسابقات بخش کاتای انفرادی آغاز می شود.

منبع: mehrnews

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :